Rugpjūčio 04, 2014

Alternatyvios energijos galimybės Lietuvoje

Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta – tiesiog vienos rūšies energija virsta kitos rūšies energija. Gamtos sukuriama energija nuo seno buvo naudojama mūsų protėvių ir iki šiol niekur nepradingo. Dažnai šį „gamtos stebuklą“ paprasčiausiai pamirštame.
Apie galimybes sutaupyti pasitelkus populiariausias alternatyvias sistemas – vėjo generatorius, saulės baterijas ir saulės kolektorius – kalbamės su alternatyvios energijos specialistu, „Smartenergy“ atstovu Vainiumi Žalimu.

Rugpjūčio 01, 2014

Vakuuminiai saulės kolektoriai


Nuolat augant šilumos kainoms, vis didesnis dėmesys teikiamas alternatyviems šildymo šaltiniams. Vienas tokių – saulės kolektoriai, dar tik populiarėjantys Lietuvoje, tačiau jau daugybę metų intensyviai naudojami visame pasaulyje. Dažniausiai manoma, jog saulės energija karšto vandens ar patalpų šildymui gali būti naudojama tik šiltesnio klimato juostose, kur gyventojus nuolat lepina saulės spinduliai. Tačiau tobulėjant technologijoms, saulės kolektoriai pritaikomi net regionuose, kurie negali pasigirti visus metus šviečiančia saule.

Liepos 24, 2014

Išlaidas už būsto šildymą ir karštą vandenį galima sumažinti perpus

Lietuvoje saulės netrūksta. Saulėtų dienų čia ne mažiau, nei Vokietijoje, o šių metų vasaros pradžia karščiu nenusileido Pietų Europos šalims. Saulės šilumą ir šviesą galime įdarbinti. Saulės kolektorių pagalba šilumą galima panaudoti karštam vandeniui ruošti bei būstui apšildyti, pasitelkus saulės modulius iš saulės spindulių galima pasigaminti elektros, dar vadinamos fotoelektra.
Nors saulės energijos įrenginiai kol kas negali visiškai pakeisti esamų būsto šildymo ar elektros tiekimo sistemų, tačiau spartesnis jų diegimas sumažins priklausomybę nuo senkančių ir kasdien brangstančių išteklių – naftos ir dujų, o tuo pačiu ir sąskaitas už karštą vandenį, šildymą, elektrą.